PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nistagmus Ve Evlilik

irvindi
03-25-2011, 01:36 PM
Slm Arkadaşlar Ben Evlilik çağı Gelmiş Bir Nistagmusluyum Ama şu Ana Kadar Birkaç Eş Adayı Ile Görüşmem Oldu Ama Maalesef Benim Nistagmusuma Daha Doğrusu Ehliyet Alamıyor Oluşuma Takıldılar
Açıkçası Ben şeffaf Olmayı Seven Birisiyim Ve Eş Adaylarıyla Bu Durumumu Paylaşmamın Daha Olacağını Düşündüğümden Ehliyet Alamayacağımı Söylüyorum Ve Kızlar Bunu Baya önemsiyorlar Daha Doğrusu Benim Tanıştıklarım
Ben Nistagmuslu Arkadaşlara Sormak Istiyorum Sizden De Eş Adaylarınız Ehliyet Konusunu Duyunca Cüzzamlıdan Kaçar Gibi Kaçıyor Mu?:)

cigdem
04-03-2011, 11:06 PM
Aslinda ne var bunda..seninde hanimin alsin ehliyeti...Bunu espiriyle araya katabilirsin konusurken....Moralini hic bozma,bende nistagmuslu biriyle evlendim,askerlik yapmamisti hemde benim babam subay....düsün iste.Allah kismet edince hersey oluyor,,,aramaya devam,alnina yázilan karsina cikicaktir.

irvindi
04-04-2011, 09:28 AM
teşekkür ederim moral desteğiniz için inşallah dediğiniz gibi beni olduğum gibi kabul edecek birisini bulurum benim için dua ederseniz sevinirim

cigdem
04-09-2011, 09:26 AM
hepiniz icin duaciyim yavrum,merak etmeyin....

BİROL21
04-09-2011, 12:40 PM
Dert Degıl Arkadaş Bende Nistagmus Ve Albenizim Ehliyetim Var
Hemde Kulanıyorum Araba
Teleskopik Gözlük Kulanmaya Başlınca Ehliyet Aldım Dert Etme Sorun Ehliyetse Oda Oluyor Beyinde Sorun Olmasın Yeterki...
Evlilige Gelince Herşey Kader Kısmet ...sevgi Saygı Olmadan Hic Bir Evlilik Yürümez...

irvindi
04-12-2011, 06:23 AM
Ehliyet Konusunda Bir Yanlışın Olmasın Birol Kardeş Zira Ben Prof. Ahmet Temel Beye Teleskopik Gözlükle Ehliyet Alıp Alamayacağımı Sorduğumda Bu Konuda Bana Mevcut Kanunların Buna Uygun Olmadığını Söylemişti

BİROL21
04-13-2011, 12:19 PM
Valla Kardeş Kendim Aldım Rapor Konusunu Haledıyorlar Kurslardan Birine Sor Bilgi Verirler
Seni Nasıl Ikna Edım Bilemedımkı

liberty
04-26-2011, 03:42 PM
Valla Kardeş Kendim Aldım Rapor Konusunu Haledıyorlar Kurslardan Birine Sor Bilgi Verirler
Seni Nasıl Ikna Edım Bilemedımkı

bu konuda bizi biraz daha aydınlatırsanız fena olmaz.
Böyle bir durum söz konusu ise göz doktorlarının bu konuda bilgi sahibi olmamaları bir felaket.

BİROL21
05-15-2011, 04:56 PM
Herşey Teleskoğk Gözlük Almamla Başlad Aldım Kulandım Uzaklar Yakın Oldu Ve O Azimlede Ehliyet Kurslarına Başvurdum Saglık Raporu Iicn Anlaşmalı Yerlere Gönderdiler Ve Fazla Sorun Cıkarmadlar Sınavdada Teleskopik Gözlük Kulandım Dreksıyon Snavındada Normal Ve Güneş Gözlügümü Kulandım Sorun Olmadı Dreksıyon Sanvındada Normal Gözlük Kulandımve 95 Aldım Ve Hliyet Sahibi Oldum....

liberty
05-17-2011, 03:09 PM
azminiz ve başarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.
darısı bizim başımıza diyelim.
Gözlük kullanmadan önce görme oranınız ne kadardı ?
Teleskobik gözlükle doktor raporuna geçen oran hakkındada bilgi verirseniz
daha çok yardımcı olursunuz.
Şimdiden teşekkürler.

BİROL21
05-20-2011, 01:10 PM
TELESKOPİK GÖZLÜK KULANMADAN CIPLAK GÖZLE ORANIM %15 İDİ Teleskopik gözlükle görme oranım %75 kadar cktı gözümdeki titremede yok oldu gibi bir şey
3 senedir kulanıyorum
gecen askerlik işlevi icin gittim göz muaynesinden getim ancak cild muaynesinden gecemedim
doktor raporu dediginiz ben kendime ait rapor almadım şimdiye kadar gerek de duymadım gözüm bozuk ola bilir ama engelli degilim kabul etmedim etmem de...

irvindi
05-23-2011, 06:31 AM
BİROL KARDEŞİM ÖNCELİKLE VERDİĞİN BU GÜZEL BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM SANA SORMAK İSTEDİĞİM NOKTA EHLİYET MUAYENESİNDE DOKTOR NİSTAGMUSU FARK ETTİ Mİ VE TELESKOPİK GÖZLÜK İÇİN BİR YORUMDA BULUNDU MU? RAPORA % KAÇ YAZDI GÖRME ORANINI VE GÖZ HASTALIĞINI YANİ NİSTAGMUSU YAZDI MI? RAPORU HANGİ YIL VE NEREDE ALDIN? TELESKOPİK GÖZLÜĞÜ ÇIKARTIP NORMAL GÖZLÜK TAKINCA GÖRME ORANIN ESKİ HALİNE YANİ %15'e Mİ DÜŞÜYOR? SORULARIMA VERECEK OLDUĞUN CEVAPLARDAN DOLAYI SANA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Koyuncu
05-23-2011, 02:36 PM
TELESKOPİK GÖZLÜK KULANMADAN CIPLAK GÖZLE ORANIM %15 İDİ Teleskopik gözlükle görme oranım %75 kadar cktı gözümdeki titremede yok oldu gibi bir şey
3 senedir kulanıyorum
gecen askerlik işlevi icin gittim göz muaynesinden getim ancak cild muaynesinden gecemedim
doktor raporu dediginiz ben kendime ait rapor almadım şimdiye kadar gerek de duymadım gözüm bozuk ola bilir ama engelli degilim kabul etmedim etmem de...

Kullandığınız teleskopik gözlüğün fotoğraflarını çekip burada yayınlayabilir misiniz?

snd
06-02-2011, 04:51 AM
Birol21 Bey lütfen bizlerde cevap bekliyoruz teleskobik gözlüğünüzün fotoğraflarını çekip yayınlarmısınız.

nhnistagmus
06-02-2011, 08:54 PM
Bende daha önce burada yazmıştım. Birol Beyin gittiği doktora bende gittim. Gözlüğü taktım güneş gözlüğü gibi resmen benim gözümde sorunum var diyor gözlük, ortasındaki teleskoplar önden ve yandan bakıldığında çok belli oluyor. Bide renksiz cam var onu hiç görmeyin bile. Ama gerçektende göremediğiniz noktadan gözlüğü taktığınızda görüyorsunuz. Gözlüğü almakla bitmiyormuş olay bir yıldı sanırım doktor kullanma eğitimi veriyormuş. Çünkü etrafa normal gözlük gibi kafanızı çevirip bakamıyorsunuz. Ben size gözlüğün linkini gönderiyorum fakat resimde çok az belli oluyor. Gözlüğün ortasındaki teleskoplar çok belli oluyor bide kim ofiste güneş gözlüğü ile gezmek ister keşke daha farklı bir çözümü olabilse mesela göz içine takılabilse

http://azgorme.com/index_files/Page409.htm

nhnistagmus
06-02-2011, 09:09 PM
Aslında bizim istediğimiz gibi bir tedavi araştırılmış göz içi teleskopik lens ama bize uymuyor aşağıdaki yazıda ne demek istediğimi anlayacaksınız gözü çok kötü durumda olanlara bu lens ameliyat ile takılacakmış. Anlamadığım gözlüğü oluyorda neden lensi bize uymuyor.

http://www.istanbulretina.com/tr/index.php?nav=15&id=50

Koyuncu
06-03-2011, 03:16 PM
Aslında bizim istediğimiz gibi bir tedavi araştırılmış göz içi teleskopik lens ama bize uymuyor aşağıdaki yazıda ne demek istediğimi anlayacaksınız gözü çok kötü durumda olanlara bu lens ameliyat ile takılacakmış. Anlamadığım gözlüğü oluyorda neden lensi bize uymuyor.

http://www.istanbulretina.com/tr/index.php?nav=15&id=50

Geçenlerde bir tv programında bir göz doktoru nistagmusun belki 10 sene veya daha fazla bir süre içersinde gen tedavisinin yardımıyla tedavi edilebileceğini söyledi.

Ama bu süre belli değil.Belki 3 yıl belki 30 yıl sonra gen tedavisi başlayacak

Yani bizim gözümüzün içindeki bozuk genler düzletilerek sağlam bir göze kavuşmamız sağlanacak.

snd
06-04-2011, 11:44 PM
Arkadaşım bu günün teknolojisi bile sorunumuzu halletmeye yeter. Ancak doktorlar işe biyolojik yaklaşıyor. Teknoloji ise talep azlığından bu alana eğilmiyor. Yani gözlük ve cam satmak daha cazip. Şöyle düşünelim adam %1 gören göze göz içi lensi yapıyor ama %30 gören göze yapamıyor öylemi? yapar ama yüzde 30 gören gözden talep yok orantı kurar yaptığı optik lensin gücünü aynı oranda düşürür ve az gören diğer hastaya uyarlar ama yüzde 30 gören gözler durumu iyi kötü idare ediyoruz diye talep etmiyorlar.

liberty
06-06-2011, 01:12 PM
haklısın
adamlar ne kadar talep olduğunun farkında değil.
Sanırım onları uyandırmamız gerekiyor.

BİROL21
06-29-2011, 06:03 PM
Yeni Cıkan Tenoloji Yani Nanoteknoloji Ile Gen Tedavisi Mümkün Görünüyor Araştırmalar Başlamş Göz Nakli Zor Olmakdan Ckartyorlar Kornea Degişimi Bile Düşünüyorlarmoş...

irvindi
07-30-2011, 03:45 PM
slm arkadaşlar nistagmus tedavisi ile ilgili hala somut bir tedavi yöntemi bulunamadı mı yok mu sevindirici elle tutulur bir haber?

liberty
08-05-2011, 09:44 AM
bildiğim kadarıyla bulunamadı beklemeye devam ediyoruz.

hakan
05-15-2012, 11:13 AM
arkadaşlar meraba. siteye yeni dahil oldum bendede doğuştan nistagmus var. evliyim. nistagmusun ırsi olup olmöadığını bilmiyorum onun içinde çocuk yapmayı hiç düşünmüyorum. ırsi olup olmadığı hakkında bilsisi olan varsa yazabilirmi? şimdiden teşekkür ederim

liberty
06-21-2012, 06:09 PM
bu konuda doktorlarla görüşmenizde fayda var.
nistagmus yüzünden bazı engellerle karşılaşıyoruz, normal insanlara göre bazı şeylerden eksik kalıyoruz.
bana göre nistagmus yüzünden çocuk yapmama ileride pişmanlık duyulabilecek bir konu
kendinize haksızlık yapmayın

dsea
07-19-2013, 12:15 PM
Merhaba, nistagmusun sebebi oküler albinizm ise X kromozumuna bağlı resesif geçişli bir gen.Yani nistagmuslu bir erkeğin hiçbir çocuğu, torununa geçmiyo.Bayan taşıyıcı, erkek çocukta ortaya çıkıyo.Yani nistagmuslu erkeğin kız kardeşi taşıyo,kız kardeşiniz varsa onun oğlunda olabilir...